м. Київ, вул. Тургенєвська,
76-78, 2 під'їзд, офіс 47,
9 поверх

Пн-Пт з 09:30 до 18:30

Сб-Нд за записом

Обрати сторінку

Реєстрація ФОП (фізичної особи-підприємця)

по всій Україні

check Підготовка повного пакета документів

checkРеєстрація платником єдиного податку (спрощена система)

check  Оплата нотаріальних послуг

Про реєстрацію ФОП

Відповідно до чинного законодавства України, фізична особа може здійснювати підприємницьку діяльність лише після реєстрації як фізична особа-підприємець. За провадження підприємницької діяльності без реєстрації передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 17 000 до 34 000 гривень із конфіскацією отриманого доходу. 

Фізична особа-підприємець – найпростіша та найпоширеніша організаційно-правова форма суб’єкта господарської діяльності, для якої не передбачені статутні документи та статутний капітал.

Адреса реєстрації ФО-П

Реєстрація ФО-П здійснюється за місцем реєстрації фізичної особи. Якщо у вас прописка в Криму, то для реєстрації ФОП за місцем проживання потрібно отримати довідку переселенця. Якщо ваша прописка на непідконтрольних територіях інших областей, то в реєстраційних документах достатньо вказати адресу фактичного проживання, підтверджувати її довідкою переселенця не потрібно (ст. 4 ЗУ № 1669).

Види діяльності

Вибір видів діяльності – важливий етап під час реєстрації ФО-П. Якщо ви плануєте вибрати спрощену систему оподаткування (єдиний податок), потрібно врахувати що є заборонені види діяльності на єдиному податку, наприклад на спрощеній системі не можна видобувати корисні копалини, організовувати казино, займатися обміном валют, використовувати бартер та ін. З повним переліком видів економічної діяльності можна ознайомитися на сайті держстату. Один з видів діяльності буде основним (той за яким плануються найбільші обороти) інші будуть другорядними. Законодавчих обмежень у кількості видів діяльності немає, але є технічні особливості бази реєстраторів, тому ми рекомендуємо додавати не більше 40 кодів КВЕД.

Як вибрати групу єдиного податку

В кожній групі єдиного податку є обмеження за граничними обсягами доходів, кількістю найманих співробітників, дозволеними видами діяльності і т.д, Наведена нижче таблиця допоможе вам швидше визначитися, яка саме група єдиного податку вам підходить (дані наведені в таблиці, актуальні для 2023 року).
Показники 1 група  2 група 3 група з ПДВ 3 група без ПДВ
Граничні обсяги доходу у 2022 році (грн на рік) 1 118 900 5 587 900 7 818 900 (без ПДВ) 7 818 900
Максимальна кількість працівників 0 До 10 осіб Без обмежень Без обмежень
Дозволені види діяльності Роздрібна торгівля на ринках, побутові послуги населенню (за переліком) Послуги населенню та єдинникам, виробництво, торгівля, ресторанне господарство Будь-які види діяльності, крім заборонених для ФОП Будь-які види діяльності, крім заборонених для ФОП
З ким можна працювати Тільки з фізособами З фізособами та юрособами на єдиному податку Фіз та юрособи, у тому числі іноземні Фіз та юрособи, у тому числі іноземні
Ставка єдиного податку у 2022 році 268,40 грн/міс 1340 грн/міс 3% від доходу + ПДВ 5% від доходу
Єдиний соціальний внесок у 2022 році 1474 грн/міс 1474 грн/міс 1474 грн/міс 1474 грн/міс
Подання звітності Щорічно протягом 60 днів після закінчення року Щорічно протягом 60 днів після закінчення року Щокварталу, протягом 40 днів після закінчення кварталу Щоквартально, протягом 40 днів після закінчення кварталу

Додаткові послуги

Послуга Вартість
Внесення змін до реєстраційної справи: зміна адреси, ПІБ, КВЕДів та ін. (2 дні) від 2000 грн
Реєстрація касового апарату (5 днів) 2000 грн
Юридичний супровід діяльності ФОП від 5000 грн/міс
Виготовлення печатки для ФОП (1 день) 500 грн
Ліквідація ФОП (від 3 міс.) від 7000 грн

Ціни на реєстрацію ФОП

Наші клієнти

facebook
instagram
my-account
cart