м. Київ, вул. Тургенєвська,
76-78, 2 під'їзд, офіс 47,
9 поверх

Пн-Пт з 09:30 до 18:30

Сб-Нд за записом

Обрати сторінку

Реєстрація представництв іноземних компаній по всій Україні

check Підготовка повного пакета реєстраційних документів

check Отримання свідоцтва про реєстрацію представництва

check  Реєстрація у податковій та статистиці

check  Надання юридичної адреси

Головна 9 Реєстрація підприємств 9 Іноземне представництво

Порядок реєстрації представництва

1. Подання документів до Мінекономрозвитку
Документи для реєстрації представництва подаються безпосередньо до Мінекономрозвитку та одразу перевіряються співробітниками Міністерства. У разі відповідності документів чинному законодавству України готується лист для сплати адміністративного збору із зазначеними реквізитами Держказначейства, у разі невідповідності документи повертаються заявнику на доопрацювання. Після перерахування адміністративного збору документи реєструються у Міністерстві.

2. Перевірка відомостей
Після реєстрації документів у Міністерстві здійснюється перевірка відомостей, що містяться у поданих документах, зокрема про існування іноземної компанії в країні місцезнаходження офіційно зареєстрованого головного органу управління іноземного суб’єкта господарської діяльності.
У разі виявлення недостовірної або сфальсифікованої інформації у відомостях готується лист із зауваженнями на адресу заявника, в інакшому випадку – свідоцтво про реєстрацію представництва.

3. Отримання Свідоцтва про реєстрацію представництва
Отримати Свідоцтво про реєстрацію може Директор (Голова) представництва або особа, яка уповноважена на такі дії (нотаріально завірена довіреність).
Директор (голова) представництва або уповноважена особа робить відмітку на копії Свідоцтва про реєстрацію представництва про отримання Свідоцтва про реєстрацію представництва.

4. Внесення даних про реєстрацію представництва
Після видачі свідоцтва про реєстрацію представництва дані про реєстрацію вносяться до Реєстру представництв, що ведеться Міністерством.

Підстави для відмови: документи, надані для реєстрації представництва, не відповідають умовам Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та/або відомості, що містяться у поданих документах, є хибними або сфальсифікованими.

Переваги реєстрації представництва іноземної компанії

 • Іноземні співробітники представництва можуть працювати на території України без отримання дозволу на працевлаштування, а за допомогою оформлення службової картки працівника представництва. Службова картка дає право на оформлення тимчасового посвідки на проживання в Україні
 • Можливість збереження єдиного бренду (оригінального найменування). Оскільки представництво не є окремою юридичною особою, воно може користуватися торговими марками без оформлення ліцензійних договорів
 • Якщо представництво зареєстроване без права ведення господарської діяльності, то кошти, отримані ним від материнської компанії, не оподатковуються на прибуток, оскільки діяльність представництва не спрямована на отримання прибутку в Україні.
 • Можливість ввезення на територію України обладнання, транспортних засобів тощо, які передаються для службового користування представництву без сплати мит та ПДВ (режим тимчасового ввезення, без права реалізації)

Види представництв іноземних компаній

Всі представництва можна умовно поділити на 2 види, а саме: постійні представництва (їх ще називають комерційними) та представництва без права ведення господарської діяльності (некомерційні). Перші обов’язково реєструються в органах податкової служби як платники податку на прибуток та за необхідності платниками ПДВ. Діяльність некомерційних представництв не спрямована на отримання прибутку в Україні, а всі кошти, отримані від материнської компанії, йдуть виключно на утримання представництва, тому вони звільнені від сплати податку на прибуток.

У разі використання праці найманих працівників, представництво має стати на облік як платник єдиного соціального внеску.

Згідно з Податковим кодеском України постійне представництво – постійне місце діяльності, через яке повністю або частково проводиться господарська діяльність нерезидента в Україні, зокрема: місце управління; філія; офіс; фабрика; майстерня; устаткування або споруда для розвідки природних ресурсів шахта, нафтова/газова свердловина, кар’єр чи інше місце видобутку природних ресурсів; склад чи приміщення, що використовується для доставки товарів, сервер.

Постійним представництвом не є:

  1. використання будівель або споруд виключно з метою зберігання, демонстрації товарів або виробів, що належать нерезиденту;
  2. зберігання запасів (товарів або виробів), що належать нерезиденту, виключно з метою зберігання, демонстрації;
  3. зберігання запасів (товарів або виробів), що належать нерезиденту, виключно з метою переробки іншим підприємством;
  4. утримання постійного місця діяльності виключно з метою закупівлі товарів або виробів або для збору інформації для нерезидента;
  5. направлення у розпорядження особи фізичних осіб у рамках виконання угод про послуги з надання персоналу;
  6. утримання постійного місця діяльністі в інших цілях.

Утримання постійного місця діяльності виключно для здійснення будь-якої комбінації видів діяльності, зазначених вище, за умови, що такі види діяльності (їх комбінація) мають підготовчий або допоміжний характер для нерезидента, не є постійним представництвом.

Необхідні документи для реєстрації представництва

  1. Заява про реєстрацію представництва
  2. Витяг з торгового реєстру країни місцезнаходження головного органу управління іноземної юрособи
  3. Оригінал довідки з банку, в якому відкрито рахунок іноземного суб’єкта господарської діяльності
  4. Довіреність (на конкретну особу) на здійснення представницьких функцій в Україні, із зазначенням повноважень, оформлена відповідно до законів країни, де зареєстровано іноземного суб’єкта господарської діяльності

* Документи мають бути нотаріально засвідчені за місцем видачі, легалізовані у консульських установах, які представляють інтереси України (якщо міжнародними договорами України не передбачено інше) та перекладені українською мовою. Підпис перекладача засвідчується нотаріально.

Документи подаються до Міністерства не пізніше ніж за 6 місяців з дати їх видачі в країні місцезнаходження іноземного суб’єкта господарювання.

Додаткові послуги

Послуга Вартість
Юридична адреса з поштовим обслуговуванням для представництва від 6000 грн на рік
Переклад та нотаріальне засвідчення документів для реєстрації представництва (1-2 дні) 1200-2000 грн за документ
Реєстрація представництва в органах податкової та статистики (тільки для представництв зареєстрованих у Києві) (3-5 днів) 2000 грн
Розробка Положення про представництво (3-5 днів) 3000 грн
Виготовлення додаткових печаток та штампів представництва (1 день) 600 грн
Юридичний супровід діяльності представництва
від 10000 грн/міс
Отримання службових карток на співробітників (від 7 днів) 4000 грн
Ліквідація представництва (від 3х міс) від 15 000 грн

Вартість реєстрації іноземного представництва

Наші клієнти

facebook
instagram
my-account
cart